Επίσκεψη του τμήματος “Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης & Μακιγιάζ” στο 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης & Μακιγιάζ του 1ου Δ.Ι.Ε.Κ. Ηρακλείου, η οποία έλαβε χώρα στο 2ο Ειδικό Σχολείο της πόλης, στις 09 Δεκεμβρίου 2019, υπό τη συνοδεία και καθοδήγηση των εκπαιδευτριών κ. Κουδουμά και κ.Λουκάκη.

Στο πνεύμα των ημερών, οι καταρτιζόμενες του ΔΙΕΚ εφάρμοσαν Χριστουγεννιάτικο Μακιγιάζ στους μαθητές του σχολείου. Τα παιδιά το απόλαυσαν και διασκέδασαν σε εορταστικό κλίμα. Η εμπειρία που αποκόμισαν οι καταρτιζόμενες ήταν θετικότατη και οι εντυπώσεις τους άριστες. Συνειδητοποιήσαμε όλοι ανεξαιρέτως πως το σπουδαιότερο όλων είναι η ανθρώπινη επαφή.

Ευχαριστούμε το 2ο Ειδικό Σχολείο Ηρακλείου και τους γονείς των παιδιών που μας εμπιστεύτηκαν. Ευχόμαστε σε όλους, μικρούς και μεγάλους, καλές γιορτές γεμάτες αγάπη!