ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ I-DRIVE ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΥΟΑΜ

Τη Δευτέρα στις 5/12, οι καταρτιζόμενοι του τμήματος Εκπαιδευτές Υποψήφιων Οδηγών Αυτοκινήτων και Μοτοσικλετών στα πλαίσια του μαθήματος « Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα », επισκέφθηκαν τη σχολή οδηγών I-DRIVE. Βασικός σκοπός της επίσκεψης ήταν οι καταρτιζόμενοι να παρακολουθήσουν και να συμμετέχουν στη διεξαγωγή μαθημάτων, όπως η τεχνική οδήγησης οχήματος κατηγορίας Α (Μηχανής) και η Τεχνική Διδασκαλίας, σε έναν επαγγελματικό χώρο, πολύ καλά οργανωμένο, με όλα τα κατάλληλα εποπτικά μέσα.

Οι καταρτιζόμενοι και οι εκπαιδευτικοί του τμήματος εκπαιδευτών Υποψήφιων Οδηγών Αυτοκινήτου και Μοτοσικλέτας του 1ου ΔΙΕΚ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, θα ήθελαν να εκφράσουν τις θερμές τους ευχαριστίες στους ιδιοκτήτες της Σχολής οδηγών Ι-Drive και ιδιαίτερα στον κ. Γιαλιτάκη Εμμανουήλ και κ. Νοικοκυράκη Μιχαήλ, οι οποίοι με ιδιαίτερη χαρά, παρουσίασαν τον επαγγελματικό τους χώρο, τις υπηρεσίες που μπορεί να προσφέρει ένας τέτοιος χώρος, μεταφέροντας τις γνώσεις τους και την εμπειρία τους στους
εκπαιδευόμενους, σε θέματα τεχνικής οδήγησης και διδασκαλίας.

Τέλος, να ευχαριστήσουμε τη Διεύθυνση του 1ου ΔΙΕΚ, που κατέστησε εφικτή την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης και ιδιαίτερα το Δ/ντή κ. Γραφανάκη Μιχαήλ, ο οποίος παρευρέθηκε στη συγκεκριμένη δράση.