Τρέχουσες Ειδικότητες και Ωρολόγια προγράμματα

Α’ εξάμηνο κατάρτισης

Στο 1ο Δ.ΙΕΚ Ηρακλείου κατά το ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2021 Β΄ θα λειτουργήσουν τα εξής τμήματα ειδικοτήτων τα οποία βρίσκονται στο Α’ εξάμηνο κατάρτισης:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)

2. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)

3. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ – ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥΓΡΑΦΕΙΟΥΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)

4. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ, ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ (CHEF)Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) -1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)

5. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΝΕΚΛΥΣΤΗΡΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

6. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

7.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΟΛΥΜΕΣΑ /WEB DESIGNER- DEVELOPER/ VIDEO GAMES)- Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

8.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ, ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ, ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ ) Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών)- 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

9. ΔΙΑΣΩΣΤΗΣ – ΠΛΗΡΩΜΑ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

Γ’ εξάμηνο κατάρτισης

Στο 1ο Δ.ΙΕΚ Ηρακλείου κατά το ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2021 Β΄ θα λειτουργήσουν τα εξής τμήματα ειδικοτήτων τα οποία βρίσκονται στο Γ’ εξάμηνο κατάρτισης:

  1. ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)
  2. ΔΙΑΣΩΣΤΗΣ – ΠΛΗΡΩΜΑ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)
  3. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)
  4. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)
  5. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ – ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥΓΡΑΦΕΙΟΥΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –1o ΔΙΕΚ Ηρακλείου (περιοχή Εσταυρωμένου)
  6. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,Περιοχή Κηπούπολης )