Ειδικότητες, Ωρολόγια προγράμματα και χώροι μαθημάτων

Α’ εξάμηνο κατάρτισης

Στην 1η ΣΑΕΚ Ηρακλείου κατά το ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2024Β θα λειτουργήσουν τα εξής τμήματα ειδικοτήτων τα οποία βρίσκονται στο Α’ εξάμηνο κατάρτισης:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΩΝ ΠΡΩΙΜΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Νέος Οδηγός σπουδών)2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

2. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ – ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Νέος Οδηγός σπουδών)-2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

3. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Νέος Οδηγός σπουδών) – 6ο ΕΠΑΛ (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

4. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΜΕ ΒΑΡΗ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Νέος Οδηγός σπουδών) – 6ο ΕΠΑΛ (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

5. ΦΥΛΑΚΑΣ ΜΟΥΣΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Νέος Οδηγός σπουδών)- 6ο ΕΠΑΛ (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

6. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΝΟΔΟΣΩρολόγιο Πρόγραμμα(Νέος Οδηγός σπουδών)- 6ο ΕΠΑΛ (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

Γ’ εξάμηνο κατάρτισης

Στην 1η ΣΑΕΚ Ηρακλείου κατά το ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2024Β θα λειτουργήσουν τα εξής τμήματα ειδικοτήτων τα οποία βρίσκονται στο Γ’ εξάμηνο κατάρτισης:

1.ΒΟΗΘΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΩΝ ΠΡΩΙΜΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) –2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

2.ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ – ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών)- 2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

3. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ, ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ (CHEF)Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

4.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

5. ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ & ΤΕΧΝΗΣ ΤΟΥ ΜΑΚΙΓΙΑΖΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

6.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΟΛΥΜΕΣΑ /WEB DESIGNER- DEVELOPER/ VIDEO GAMES)- Ωρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

7. ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών)- 1ο  Ε.Κ. (Ιτάνου 40,  Περιοχή Κηπούπολης )

8. ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ & ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣΩρολόγιο Πρόγραμμα – (Οδηγός σπουδών) – 2ο  Ε.Κ. (Φιλικής Εταιρείας και Δαφέρμου, δίπλα στο 48ο Δημ. Σχολείο Ηρακλείου, περιοχή Αγίας Αικατερίνης)

Ε’ εξάμηνο κατάρτισης

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ – 1η ΣΑΕΚ κτίριο Διοίκησης (περιοχή Εσταυρωμένου)

* ΟΔΗΓΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΑΕΚ ΑΠΟ ΓΓΕΕΚΔΒΜ