Επίσκεψη του τμήματος “Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης & Μακιγιάζ” στο 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο
Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος Τεχνικός Αισθητικής Τέχνης & Μακιγιάζ του 1ου Δ.Ι.Ε.Κ. Ηρακλείου, η οποία έλαβε χώρα στο 2ο Ειδικό Σχολείο της πόλης, στις 09 Δεκεμβρίου 2019, υπό τη συνοδεία και καθοδήγηση των εκπαιδευτριών κ. Κουδουμά και κ.Λουκάκη.
![](https://1iek-irakl.ira.sch.gr/wp-content/uploads/2019/12/1-2-1024x769.jpg)
![](https://1iek-irakl.ira.sch.gr/wp-content/uploads/2019/12/79020051_2579427075508953_4909758161814028288_n.jpg)
Στο πνεύμα των ημερών, οι καταρτιζόμενες του ΔΙΕΚ εφάρμοσαν Χριστουγεννιάτικο Μακιγιάζ στους μαθητές του σχολείου. Τα παιδιά το απόλαυσαν και διασκέδασαν σε εορταστικό κλίμα. Η εμπειρία που αποκόμισαν οι καταρτιζόμενες ήταν θετικότατη και οι εντυπώσεις τους άριστες. Συνειδητοποιήσαμε όλοι ανεξαιρέτως πως το σπουδαιότερο όλων είναι η ανθρώπινη επαφή.
Ευχαριστούμε το 2ο Ειδικό Σχολείο Ηρακλείου και τους γονείς των παιδιών που μας εμπιστεύτηκαν. Ευχόμαστε σε όλους, μικρούς και μεγάλους, καλές γιορτές γεμάτες αγάπη!