Οι chef του 1ου ΔΙΕΚ Ηρακλείου έφτιαξαν παραδοσιακές τηγανίτες με μέλι στην χριστουγεννιάτικη γιορτή του 9ου δημοτικού σχολείου Ηρακλείου

Μετά από πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου, οι καταρτιζόμενοι του τμήματος  « Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης – Αρχιμάγειρας (CHEF)» του 1ου ΔΙΕΚ Ηρακλείου, με την καθοδήγηση των εκπαιδευτών τους κ. Μπόσγα Ιωάννη, κ. Σταυρακάκη Ιωάννη και κ. Ασουμανάκι Ιωάννα, έφτιαξαν παραδοσιακές τηγανίτες και τις μοίρασαν στους μαθητές του σχολείου. Η δράση έγινε στα πλαίσια της χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης του σχολείου και σκόρπισε χαμόγελα σε μικρούς και μεγάλους.

Παρευρέθηκε πλήθος γονέων, κηδεμόνων, εκπαιδευτικών και φυσικά ο Διευθυντής του 1ου ΔΙΕΚ Ηρακλείου, κ. Γραφανάκης Μιχάλης,  που είναι πάντα αρωγός τέτοιων προσπαθειών και υποστηρικτής της  εξωστρέφειας της σχολής, όπως ανέφερε χαρακτηριστικά η Διευθύντρια του 9ου Δημοτικού, κ. Μελεσσανάκη Μαρία.

Συγχαρητήρια σε όλους και Χρόνια Πολλά!